FUSION DANCE 
  Fusion kombinuje prvky viacerých tanečných štýlov, vznikol ich vzájomným prepojením. Tento štýl kombinuje najcharakteristickejšie pohyby a kombinácie z rôznych tanečných smerov a techník, ako sú moderný tanec, hip-hop, reggaeton a dancehall, vogue, spoločenské tance a t.d.

  Charakteristika niektorých tanečných štýlov:
  RAGGEATON
  Reggeaton je zábavný a temperamentný štýl tanca. Reggeaton je hlavne hudobný štýl, ktorý sa zrodil v USA koncom roku 1990. Je kombináciou amerického hip-hopu, latinsko-americkej a karibskej hudby. Vokály zahŕňajú rap a spev, prevažne v španielskom jazyku.

  DANCEHALL
  Dancehall je štýl plný akcie, vyzývavosti, temperamentu, pôvodom z Jamajky. Jeho názov definovalo pre neho typické miesto – veľké tanečné haly. Vychádza z reggae, ale od 70. rokov prešiel kus vlastnej cesty a začal využívať viac moderných prvkov – rýchlejšie tempo, elektronickú hudbu a výraznejšie beaty. Hudba, do ktorej sa tancuje je provokatívna, sebavedomá, zmyselná a energická.

  MODERNÝ TANEC
  Zahŕňa všetky prejavy umeleckého tanca, ktoré sa vyvíjali od začiatku 20. storočia pomimo Klasického Tanca. Moderný Tanec prináša nové výrazové možnosti. Je plný dynamiky, cítenia, výrazu a nálady. Technika Moderného Tanca je prípravou pre všetky druhy súčasných štýlov. Pre deti ideálny spôsob naučiť sa pohybové variácie, začať s improvizáciou a naučiť sa pracovať s dynamikou.

  HIP-HOP
  Hip-Hop je nielen tanec, ale kultúra už niekoľkých generácií. Ide o rôznorodý tanečný štýl, využívajúci mnohé prvky z iných tancov. K Hip-Hopu patrí viacero pouličných tanečných techník – Breaking, Lockin, Krumping, Poppin, Hype Dance, New Jack Swing, vrátane rôznych tvorivých prvkov ako je zastavenie, žart, flash a pod. Všetky techniky sa vyznačujú dynamickými, často akrobatickými a fyzicky náročnými pohybmi. Napriek tomu ho milujú už deti…

  VOGUE
  Vogue je tanečný štýl, ktorý má svoje počiatky už v 18. storočí v New Yorku, no ako tanec vznikol až od 80. rokov 20. storočia. Názov získal podľa módneho časopisu Vogue. Inšpiráciou tohto štýlu boli najmä krásne speváčky a modelky, ktorým sa chceli mnohí podobať. Ide o výrazne štylizovaný tanečný prejav, ktorý sa prezentuje lineárnymi pohybmi pevných rúk.
  Tréningy sú zamerané na techniku, rozsah, koordináciu, improvizáciu.
  Čaká na vás dobrá nálada, priateľská atmosféra, profesionálny prístup, úžasná hudba, rôzne choreografie, súťaže a veľa iného. Lepšie raz prísť a zostať navždy.
  Oblečenie: tielko, tričko, kraťasy, legíny, tenisky.
   

   

   

   

  Fusion Adults Dance - od 14 rokov
  1x týždenne po 80 min.
  Kód kurzu: Cena: ZÁPIS
  pondelok 17:25 - 18:45 FUS1 99,- EUR / polrok 6.9.2021 o 17:00

   

   

  Fusion Kids Dance - pre deti 9 - 13 ročné
  1x týždenne po 80 min.
  Kód kurzu: Cena: ZÁPIS
  štvrtok 15:00 - 16:20 FUS2 99,- EUR / polrok 6.9.2021 o 17:00

                                   

   

   

  Partneri

      

   
   
  446449
  © 2020 K-DANCE Banská Bystrica. All Rights Reserved.
  Jarkovsky | Design