Veronika Slúková

  Ahojte, ja som Veronika. Do shuffle som sa zamilovala od prvého videa, ktoré som videla na youtube v 2009. Naučila som sa ho však až v roku 2013, dovtedy som 4 roky tancovala len hardstep (charlestone). Mojím cieľom je založiť shuffle crew pozostávajúcu z ľudí, ktorí tancujú srdcom, baví ich hýbať sa a zdokonaľovať sa aj vo svojom voľnom čase, a ktorí sa radi učia zaujímavé choreografie. Bolo by super, keby sme sa mohli zúčastniť aj rôznych shuffle battle, ktoré sa organizujú v zahraničí (Barcelona, Kyjev, Moskva, Poľsko, USA, Južná Amerika), Väčšinou ich robia pre jednotlivcov, ale niektoré krajiny majú kategóriu aj pre tanečné skupiny.

  Ja som sa vyhrala jeden battle na Slovensku v 2017, v Barcelone som sa dostala medzi 32 top finalistov v The Showcase League v marci 2019,  a v novembri 2019 som skončila 4. na United dance beat championship v Kyjeve, na základe čoho ma tento rok pozvali hodnotiť online shuffle battle organizovaný Ukrajinou.

  Udržujem kontakty s rôznymi shuffle komunitami v Európe aj Amerike, a keď sa podarí rada si zájdem zatancovať na ich meetupy. Leto 2019 som strávila cestovaním po USA a Toronte, kde som sa stretla s viacerými shufflermi a najznámejšími crews, ako napríklad FTS v LA, Sideshowshufflers vo Vegas, NES a SOE v New Yorku, FYZ v Toronte, FYF v Miami. Navštívila som aj zopár festivalov, ktoré majú nezameniteľnú atmosféru vďaka shuffle circles, kde tanečníci zo všetkých štátov spolu pretancujú celý vopred dohodnutý DJský set.
  Dúfam, že čoskoro aj na Slovensku vytvoríme komunitu, s ktorou budeme tancovať v lete na festivaloch, či v parkoch na shuffle meetupoch, prípadne sa stretávať v tanečnom štúdiu. A že si DJi budú mať z čoho vyberať do svojich videoklipov. Napríklad v lete sme spolu s Čechmi natáčali klip k pesničke Hexus od RobMike a Lelo. 

  Partneri

      

   
   
  438134
  © 2020 K-DANCE Banská Bystrica. All Rights Reserved.
  Jarkovsky | Design